Az Éden projekt egy hatalmas buborékszerűéletközösség-gyűjtemény – egyben a világ legnagyobb üvegháza is, amely az Egyesült Királyságban található. Minden fedett kertben a világ minden tájáról származó növények víritanak mindenféle színben, formában és nagyságban. Még akkor is, ha nem vagyunk szenvedélyes növénykedvelő, érdemes odalátogatni, hogy személyesen lássuk az óriási fedett, hatszögletű és ötszegletű felfújt műanyag rekeszeket. Azon túlmenően, hogy ez egy oktatási központ, amely a látogatókat arra tanítja, hogy mennyire fontos a növényfajták és a természet megőrzése, az Éden projekt néhány fenntartható stratégiát is alkalmaz, mint például az esőgyűjtő rendszert és a szél energiáját.
A Cornwall-ban lévő Éden projekt Tim Smit gondolata volt és tervezését a híres mérnök, Nicholas Grimshaw vitelezte ki. A fedett, életközösségek gondolatát a hold ihlette és azok egy ETFE nevű hőre lágyuló műanyagból készült csöves acél térszerkezetes, védőburkolatos kivitelben, (főleg) hatszögletű panelekből épültek meg. Az ETFE műanyagfajta (tehát egy kőolaj termék), újból feldolgozható, könnyű és tartós. Ha netán megreped, még egy speciális ETFE ragasztószalag is használható, így nem az egész panelt kell pótolni. Azonkívül olcsóbb, könnyebb és biztonságosabb, mint az üveg. Összeállításuk után a paneleket körülszigetelték és felfújták, hogy nagy párnákká váljanak, amelyek mint termikus takarók működnek és az életközösségekben fenntartják a virágoknak szükséges feltételeket.
Az Éden projekt három fő életközösségből áll: A tropikus életközösség, a földközi-tengeri életközösség és egy kint lévő életközösség (amely fedetlen). A tropikus életközösségekben olyan növények vannak, mint a gyümölcstermő banánfa, kávé, gumi és óriásbambusz, amíg a földközi tengeri életközösség európai növényeknek, mint például az olívabogyónak és különböző szőlőtőkéknek ad otthont. A külső életközösség olyan növényeket tartalmaz, amelyeket az Egyesült Királyságban a szabadban lehet termeszteni, mint például tea, levendula, komló, kender és napraforgó.
Mivel az Éden projektnek sok oktatóprogramja van a növények és az emberek egymásrautaltságáról, illetve a környezettudatosság növelésével kapcsolatban, ügyelnek arra, hogy ne használjanak el óriási mennyiségű vizet az ott lévő sokfajta növény fenntartására. Hogy a környezetbarátság ne csak puszta szó legyen, hanem aszerint is járjanak el, fertőtlenített esővizet használnak a tropikus életközösség folyamatos nedvesség fenntartására, és toalettjeiket is azzal működtetit. Azonkívül az Éden projekt helyiségeit zöld energiával látják el, melyet a Cornwallban lévő szélturbinák egyike bocsát rendelkezésre.